naglowek.jpg (41128 bytes)

glowna.gif (1102 bytes)galeria.gif (1085 bytes)cennik.gif (1061 bytes)technika-wykonania.gif (1290 bytes)zamowienia.gif (1252 bytes)kontakt.gif (1101 bytes)linki.gif (990 bytes)

Jak powstają?

PORTRETY W TECHNICE DIGITAL PAINTING na płótnie:

Jak powstają moje prace?

Portret, którego wykonanie chciałabym Państwu zaproponować, stanowić może tańszą alternatywę dla portretu wykonanego w technikach tradycyjnych ( np. farbą olejną ) a po wydrukowaniu i oprawieniu w ramę wygląda bardzo dekoracyjnie.

Portrety powstają przy użyciu techniki digital painting, czyli malarstwa cyfrowego. Do tworzenia portretów używam tabletu Wacom Cintiq 12wx we współpracy z programem do malowania CorePainter - zestawu zastępującą sztalugi, płótna, farby i pędzle tradycyjne.
Tablet graficzny zastępuje tradycyjną sztalugę lub rysownicę. Rysik dołączony do tabletu zastępuje tradycyjny pędzel. Program graficzny Corel Painter udostepnia cyfrowe końcówki pedzla którymi maluję.

Tablet Wacom Cintiq 12 WX  na którym pracuję:

Moja praca nie polega na powiększaniu zdjęć i dodawaniu do nich teł - z takim zarzutem, od osob, które nigdy niczego u mnie nie zamówiły, niekiedy się spotykam.

Zdjęcia, ktore otrzymuję jako wzór do portretu, po powiększeniu i przeniesieniu na wydruk wielkoformatowy w wielu przypadkach wyglądałyby słabo lub wręcz bardzo źle.

Ja ręcznie odtwarzam każdy szczegół portretu, dlatego czasami od klientów słyszę opinię, że moje prace wyglądają dużo lepiej niż wzór. Na potwierdzenie poniżej zamieszczam kilka przykładów ( przed i po ):

przykład1
przykład2
przykład3
przykład4

przykład5

Odpowiadając na wciąż powtarzajace się pytania od dociekliwych osób: Nie istnieje maszyna do "olejnego drukowania" ani program, który automatycznie maluje moje prace. Nie stosuję żadnych filtrów! Czas mojej pracy nad jednym 1-osobowym portretem cyfrowym  to 4-8 godzin. Czas pracy nad portretem wieloosobowym to kilka dni.

Przykładowy portret ( można powiększyć ):

Proces przygotowania płótna:

Po wykonaniu cyfrowego portretu i zakceptowaniu go przez klienta, plik w wysokiej rozdzielczości trafia do druku na ploterze i jest przenoszony na płótno , które po wydruku zostaje naciągnięte na drewniane krosno, a następnie zaimpregnowane werniksem.

Płótno używane do wydruków:

plotno.jpg (53095 bytes)

Zdjęcie portretu na płótnie w ramie nr 368: Pakowanie i wysyłka

Tak przygotowane płótno jest bardzo starannie pakowane w grubą tekturę. Opakowanie takie w pełni zabezpiecza płótno przed uszkodzeniem w trakcie transportu.

Płótno po zapakowaniu - w takiej formie jest wysyłane do klienta:


Portret rysowany ręcznie ołówkiem na papierze:

Portrety powstają na kartce formatu A-4 na papierze Canson Student o gramarurze 90 gram. Rysunki utrwalam fiksatywą. Portret jest pakowany w sztywną teczkę, w razie potrzeby, aby zabezpieczyć rysunek, dodaję dodatkowe usztywnienie z makulatury. Całość wkładam do dużej koperty ochronnej i wysyłam listem poleconym priorytetowym.

Rysunek na kartce wraz z opakowaniem:


Portret lub akt rysowany ręcznie ołówkiem i oprawiony w szkło i  drewnianą 
ramę:

Portret jest rysowany ołówkiem ( ewentualnie dodatkowo białym żelopisem ) na papierze Canson, utralony fiksatywą, oprawiony w tekturową ramkę pass partout , szkło oraz drewnianą ramę o szerokości 3,5 cm
- całość razem z oprawą ma rozmiar 30 cm x 40 cm.  

Można wybrać dowolny kolor
pass partout - probki dostepnych kolorów znajdują sie TUTAJ.

Próbnik ram znajduje się TUTAJ.

Po solidnym zapakowaniu w tekturowe pudełko paczka zostaje wysłana kurierem.

Rysunek wykonany ołówkiem w ramie nr 366
( kliknij, aby powiększyć):