naglowek.jpg (41128 bytes)

glowna.gif (1102 bytes)galeria.gif (1085 bytes)cennik.gif (1061 bytes)technika-wykonania.gif (1290 bytes)zamowienia.gif (1252 bytes)kontakt.gif (1101 bytes)linki.gif (990 bytes)


Jak powstają moje prace?
(Portrety w technice digital painting)

Portret, którego wykonanie chciałabym Państwu zaproponować, stanowić może tańszą alternatywę dla portretu wykonanego w technikach tradycyjnych ( np. farbą olejną ), a po wydrukowaniu i oprawieniu w ramę wygląda bardzo dekoracyjnie.

Portrety powstają przy użyciu techniki digital painting, czyli malarstwa cyfrowego. Do tworzenia portretów używam tabletu Wacom Cintiq 12wx, we współpracy z programem do malowania CorePainter - zestawu zastępującą sztalugi, płótna, farby i pędzle tradycyjne.
Tablet graficzny zastępuje tradycyjną sztalugę lub rysownicę. Rysik dołączony do tabletu zastępuje tradycyjny pędzel. Program graficzny Corel Painter udostepnia cyfrowe końcówki pedzla którymi maluję.

Tablet Wacom Cintiq 12 WX  na którym pracuję:


Przykłady mojej pray w szegółach:

przykład1
przykład2
przykład3
przykład4

przykład5

Przykładowy portret ( można powiększyć ):

Proces przygotowania płótna:

Po wykonaniu cyfrowego portretu i zakceptowaniu go przez klienta, plik w wysokiej rozdzielczości trafia do druku na ploterze i jest przenoszony na płótno , które po wydruku zostaje naciągnięte na drewniane krosno, a następnie zaimpregnowane werniksem.

Płótno używane do wydruków:

plotno.jpg (53095 bytes)

Przykładowy portret w oprawie ( zdjęcie "na żywo"):

 Pakowanie i wysyłka

Tak przygotowane płótno jest bardzo starannie pakowane w folię ochronną i grubą tekturę. Opakowanie takie w pełni zabezpiecza płótno przed uszkodzeniem w trakcie transportu.

Płótno po zapakowaniu - w takiej formie jest wysyłane do klienta: