naglowek.jpg (41128 bytes)

glowna.gif (1102 bytes)galeria.gif (1085 bytes)cennik.gif (1061 bytes)technika-wykonania.gif (1290 bytes)zamowienia.gif (1252 bytes)kontakt.gif (1101 bytes)linki.gif (990 bytes)

 

Portrety malowane na komputerze (w technice digital painting). 
Co to właściwie jest?

Podczas tworzenia portretu używam tabletu Wacom (dwóch modeli zamiennie) oraz programu Corel Painter (leciwą już wersję IX,5) - zestawu zastępującego sztalugi, farby i pędzle tradycyjne.

Po wykonaniu cyfrowego portretu i zakceptowaniu go przez klienta, plik w wysokiej rozdzielczości trafia do druku na ploterze Epson Stylus i jest przenoszony na wysokiej  jakości płótno Canvas Leonardo, które po wydruku jest napinane na drewniane krosno. Płótno jest impregnowane akrylem, który wzmacnia głębię kolorów i sprawia, że po wyschnięciu portret nabiera lekkiego połysku.

Fot.1  Przykładowy projekt oraz jego fragment w powiększeniu.

 

Fot.2. Pracuję na dwóch tabletach : Wacom Intuos A6 oraz Cintiq 12 WX ( ten drugi tablet podczas pracy prezentuje zdjęcie poniżej ):

Fot.3 Płótno używane do wydruków:

plotno.jpg (53095 bytes)

 


Rodzaje zawinięcia na blejtram:

1. Zawinięcie standardowe ( fot.4 ) - do takiego płótna konieczna będzie oprawa w ramę, którą można zamówić na dwa sposoby :

- We własnym zakresie - np. w galerii zajmującej się oprawą obrazów.
- U mnie (oferta aktualnie dostępnych ram zamieszczana jest na bieżąco w zakładce "Cennik").

Fot. 4 Płótno z zawinięciem standardowym

2. Zawinięcie z tyłu blejtramu ( fot. 5 i 6 ) -  płótno nadaje się do powieszenia na ścianie bez ram ponieważ  boki są zadrukowane, a zszywki umieszczone z tyłu i całkowicie niewidoczne.

Fot. 5 i 6 Płótno z zawinięciem z tyłu blejtramu

 


  Pakowanie i wysyłka

Tak przygotowane płótno jest bardzo starannie pakowane w grubą tekturę. Opakowanie takie w pełni zabezpiecza płótno przed uszkodzeniem w trakcie transportu.

Fot.6 Płótno po zapakowaniu - w takiej formie jest wysyłane do klienta.